KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15186367

nr 1518 6367

Nicky Sahlström

(1853-1932), Sverige

Signerad, daterad "Arkesund 1904,32x48 cm, yttermått inklusive ram: 38x54 cm, akvarell. Signerad

Nikolaus "Nicky" Nilsson Sahlström, svensk konstnär född 1853, död 1932.

Utrop:

500 kr

måndag 30 januari 2023
kl 18:07:46

Nicky Sahlström

Läs mer om Nicky Sahlström